Ekonomi

Körfez Ticaret Odası, Rusya’nın Ural Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası ile kardeş protokol imzaladı

Körfez Ticaret Odası, Rusya’dan Ural Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği konusunda bilgi alışverişinde bulunarak ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla kardeş protokol imzaladı.

Körfez Ticaret Odası (KTO), Rusya’dan gelen Ural Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası temsilcilerini ağırlayarak toplantı gerçekleştirdi. Rusya’dan gelen Ural Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileriyle yapılan toplantıda odaların hangi alanlarda işbirliği yapabileceği konuşuldu. Toplantının ardından iki oda arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve gelecekte işbirliklerinin tesis edilmesi amacıyla kardeş oda protokolü imzalandı. Protokole ilişkin KTO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Öztürk, “Önümüzdeki dönemlerde imzaladığımız Kardeş Oda Protokolü sayesinde Rus firmaları ile KTO üyesi firmalar arasındaki iş birliğini sağlamaya devam edeceğiz.”

Protokolün üyelere hayırlı olmasını dileyen Öztürk, üyeler arasında e-ticaretin geliştirilmesi ve üyelerin eşleştirilerek alım satım taleplerinin iletilmesi konusunda Ural Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası ile anlaşacaklarını belirtti. – KOCAELİ

maden-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu