Haber

İSRAİL DANIŞMANLIĞI ÖNÜNDE PROTESTO

İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskın, İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto edildi. Polis konsolosluk çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı.

İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskını protesto etmek için yüzlerce kişi Beşiktaş’taki İsrail Konsolosluğu önünde toplandı. Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları tutan grup, çeşitli pankartlar açtı ve sloganlar attı. Polis, gösteri sırasında konsolosluk çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Grubun ismiyle ilgili açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Mehmet Yaroğlu, “Mübarek Ramazan ayını idrak ettiğimiz bu günlerde, kâfirler küfürlerini ve zulümlerini sergilemeye devam ediyor. İslam’ın birinci kıblesi, ikinci kıblesi.” Yeryüzündeki cami ve biz Müslümanların üç hareminden biri.Mescid-i Aksa’mız terörist İsrail ve Yahudi işgalcilerin düzenlediği baskınlarla taciz ve hakarete uğruyor.Tüm Müslümanların onuru ayaklar altına alınmaya devam ediyor. Dün meydana gelen olayda fanatik Yahudiler, kutsal saydıkları bayramlar nedeniyle camimiz Mescid-i Aksa’yı basmaya cüret etmişler ve bunun karşılığında Filistin direnişinin onurlu Müslümanları, mübarek haremimizi korumak için Kıble Mescidi’ne sığınmışlar, ayaklar altına almışlardır. Mescid-i Haram’ı kirli ayakları ile yıkıp Müslüman kardeşlerimizi Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırdı.500’den fazla Müslümanı esir alan işgalci İsrail, yüzlerce kardeşimizi darp etti, yaralılara müdahale edilmesini engelledi. Mescid-i Aksa’nın işgali sadece bir Filistin sorunu değildir. Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin toprakları ümmetin ortak ve temel sorunudur. Kimse bizden işgalci İsrail’in varlığına alışmamızı beklemesin. Yaşanan haksızlıklara sessiz kalmamızı beklemesin.” Protestocular açıklamanın ardından dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu